„Karlsonas ir mažyliai“ darželyje yra taikoma penkių dienų adaptacija.

Mūsų požiūris į vaiko adaptaciją remiasi įsitikinimu, kad kiekvienas vaikas yra unikalus ir skirtingai reaguoja į pokyčius, todėl individualiai prisideriname prie kiekvieno vaiko.

Pirma diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. susipažinti su grupės auklėtojomis, vaikais, aplinka.

Pirmą dieną vaikas stebi aplinką, todėl svarbu, kad tėvai pasitikėtų pasirinkta ikimokyklinio ugdymo įstaiga ir atvirai eitų į kontaktą su grupės auklėtojomis. Šio susitikimo metu tėvai pasidalina visa informacija apie vaiką. Rekomenduojame kartu su savimi atsinešti vaiko mylimiausią žaislą ar kitą jam svarbų daiktą, kuris primena namus.

Darželyje siūlome pabūti iki 11:00 val.

Antra diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. ir jau drąsiau stebi bei sudalyvauja Ryto ratelyje ir edukacinėje veikloje. Prašome tėvų taip pat sudalyvauti ir prisijungti prie veiklų. Jūsų vaikas matydamas, kad Jūs darželyje jaučiatės gerai, šypsotės, jį padrąsinate, jausis daug geriau ir greičiau ims pasitikėti auklėtojmis bei saugiau jausis darželio aplinkoje.

Darželyje rekomenduojame pabūti iki 11:30 val.

Trečia diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. kartu su savo tėvais, grupės auklėtojomis ir vaikais dalyvauja rytinėje mankštoje. Tuomet tėvai atsisveikina su vaiku ir palieka jį 30 min. auklėtojų globoje, tokiu atveju, leisdami auklėtojai labiau pažinti vaiką ir stiprinti jų tarpusavio ryšį.

Prašome Jūsų 11:00 val. grįžti į darželį ir kartu pabūti iki 11:30 val. Būtinai padrąsinkite ir pagirkite savo vaiką už tai, kad jis liko kartu su auklėtojomis ir naujais draugais darželyje. Jūsų padrąsinimas jam labai svarbus!

Ketvirta diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. Tėvai kartu pabūna grupėje apie 15 min., o tuomet atsisveikina su vaiku ir palieka jį darželyje, kur jis dalyvauja rytinėje ugdymo veikloje, žaidžia su kitais vaikais.

Rekomenduojame atvykti pasiimti vaiko 12:00 val.

Penkta diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. Tėvai palinki gražios dienos, atsisveikina su vaiku ir palieka jį iki pietų miego, t.y. 13:00 val.

Norime priminti:

 • Prašome, adaptacijos darželyje metu dalyvauti tik vienam iš tėvų/globėjų. Rekomenduojame, kad tai būtų būtent tas šeimos narys, su kuriuo vaikutis lengviausiai išsiskiria.
 • Jei vaikutį adaptacijos metu lydės kiti asmenys (senelė, auklė ir t.t.), prašome, iš anksto informuoti grupės auklėtojas.
 • Jei palikę vaiką darželyje, Jus nerimaujate, vis galvojate, kaip jam sekasi, drąsiai galite paskambinti grupės auklėtojai ir pasiteirauti.

Rekomendacijos tėvams

vaiko adaptacijos darželyje metu:

 • Gyvenkite darželio ritmu.
 • Rytinės ašaros darželyje – įprasta mažylio reakcija.
 • Labai svarbu į darželį vaiką vesti kasdien.
 • Mokykite mažylį savarankiškumo.
 • Formuokite vaikui gerą nuostatą apie darželį.
 • Žaiskite slėpynių ir trumpų išsiskyrimų žaidimus.
kepures-onas.nau
 • Ruošdamiesi į darželį tvarkykitės skambant nuotaikingai dainelei, leiskite vaikui pasirinkti žaislą ar daiktą, kurį jis nešis į darželį.
 • Galima grupėje palikti savo atsineštus žaislus ar daiktus – tai dalelė namų kitoje aplinkoje.
 • Vakare nepamirškite gerą valandą laiko skirti tik mažyliui, kad intensyvaus bendravimo dėka stiprėtų mamą, tėtį ir vaiką jungiantys saitai.
 • Visada pasidomėkite, kaip jūsų vaikui sekasi, kaip keičiasi jo elgesys, kokių sunkumų patiria, kartu aiškinkitės priežastis.
 • Knygynuose galite rasti gražiai iliustruotų knygelių apie mažylių ruošimąsi lankyti darželį.
 • Susipažinkite su vaiką prižiūrinčiais asmenimis, nebijokite kreiptis patarimo į specialistus, pabendraukite su kitais tėveliais, kurių mažyliai sėkmingai adaptavosi.

Po darželio – namo.

Geriausia eiti namo, ramiai ir neskubant, nesistengti apkrauti vaiko naujais įspūdžiais: žaidimo kambariais, parduotuvėmis, kompiuteriais ar televizoriais. Vaikui reikia tylos ir ramybės, pasivaikščiojimo lauke.

null

Apie mus

null

Darželiai

null

Kontaktai