„Karlsonas ir mažyliai“ darželyje yra taikoma penkių dienų adaptacija.

Kiekvienas vaikas bei šeima yra unikalūs ir skirtingai reaguoja į pokyčius, tad prieš lankymo pradžią sudarome asmeninį integracijos planą, kuris užtikrintų sklandžią naują pradžią visoms pusėms.

Pirma diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. susipažinti su grupės pedagogais, vaikais, aplinka.

Pirmą dieną vaikas stebi aplinką, todėl svarbu, kad tėvai pasitikėtų pasirinkta ikimokyklinio ugdymo įstaiga ir bendadarbiautų su pedagogais. Šio susitikimo metu tėvai pasidalina visa informacija apie vaiką. Rekomenduojame kartu su savimi atsinešti vaiko mylimiausią žaislą ar kitą jam svarbų daiktą, kuris primentų namus.

Darželyje rekomenuojame pabūti iki 11:00 val.

Antra diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. ir jau drąsiau stebi bei įsitraukia į Ryto rato ir ugdomąją veikloje. Prašome tėvų taip pat  aktyviai dalyvauti ir prisijungti prie veiklų.

Vaikas matydamas, kad Jūs darželyje jaučiatės gerai, šypsotės, jį padrąsinate, jausis daug geriau ir greičiau ims pasitikėti pedagogais bei saugiau jausis darželio aplinkoje.

Darželyje rekomenduojame pabūti iki 11:30 val.

Trečia diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. kartu su savo tėvais, grupės auklėtojomis ir vaikais dalyvauja ryto veiklose. Tuomet tėvai atsisveikina su vaiku ir palieka jį 30 min. pedagogų globoje. Tokiu būdu leidžiate pedagogams labiau pažinti Jūsų vaiką ir stiprinti abipusį tarpusavio ryšį.

Prašome Jūsų 11:00 val. grįžti į darželį ir kartu pabūti iki 11:30 val. Padrąsinkite ir pagirkite savo vaiką už tai, kad jis liko kartu su vaikais, pedagogais.

Ketvirta diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. Tėvai kartu pabūna grupėje apie 15 min., o tuomet atsisveikina su vaiku ir palieka jį darželyje, kur jis dalyvauja rytinėje ugdymo veikloje, žaidžia su kitais vaikais.

Rekomenduojame atvykti pasiimti vaiko 12:00 val.

Penkta diena

Vaikas, lydimas vieno iš tėvų, atvyksta į darželį 10:00 val. Tėvai palinki gražios dienos, atsisveikina su vaiku ir palieka jį iki pietų miego, t.y. 13:00 val.

Norime priminti:

 • Prašome, adaptacijos darželyje metu dalyvauti tik vienam iš tėvų/globėjų; Rekomenduojame, kad tai būtų būtent tas šeimos narys, su kuriuo vaikas sklandžiau atsisveikina;
 • Jei vaiką adaptacijos metu lydės kiti asmenys (seneliai, auklė ir t.t.), prašome, iš anksto informuoti apie tai grupės pedagogus;
 • Jei palikę vaiką darželyje, Jus nerimaujate, vis galvojate, kaip jam sekasi, drąsiai galite paskambinti grupės pedagogams ir pasiteirauti.

Rekomendacijos tėvams

vaiko adaptacijos darželyje metu:

 • Prieš lankymo pradžią vadovaukitės namuose darželio dienotvarke;
 • Labai svarbus nuoseklus darželio lankymas;
 • Skatinkite vaiką veikti savarankiškai, paskatinant;
 • Formuokite vaikui teigiamas nuostatas apie darželį, aplinką ir vaikus;
 • Susikurkite žaismingus atsisveikinimo ritualus.
 • Ruošdamiesi į darželį tvarkykitės skambant nuotaikingai dainelei, leiskite vaikui pasirinkti žaislą ar daiktą, kurį jis nešis į darželį;
 • Galima grupėje palikti savo atsineštus žaislus ar daiktus – tai dalelė namų kitoje aplinkoje;
 • Kasdien skirkite kokybišką laiką kartu su mažyliu, kad intensyvaus bendravimo dėka stiprėtų mamą, tėtį ir vaiką jungiantys saitai;
 • Domėkites kaip Jūsų vaikui sekasi, kaip keičiasi jo elgesys, kokių galimų iššūkių jis patiria, kartu aiškinkitės priežastis;
 • Susipažinkite su vaiką prižiūrinčiais asmenimis, nebijokite kreiptis patarimo į specialistus.

Dienos pabaigoje – kelionė namo.

Rekomenduojame po dienos įspūdžių keliauti namo, ramiai ir neskubant. Nesistenkite vaiko apdovanoti naujais įspūdžiais: žaidimo kambariais, parduotuvėmis, kompiuteriais ar televizoriais. Vaikui ir Jums po dienos svarbus kokybiškas laikas ir ramesnis gyvenimo tempas prieš naują dieną.

null

Apie mus

null

Darželiai

null

Kontaktai