Užgavėnės Pono Karlsono darželyje

  • 0 Komentarai

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Savo pobūdžiu Užgavėnės yra tarsi karnavalas. Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Svarbiausia, kad Užgavėnių drabužis nebūtų kasdienis, jis turi būti kažkuo išsiskiriantis, neįprastas.  🙂

Linksma ir triukšminga Užgavėnių diena buvo Pono Karlsono darželyje. Vaikučiai kartu su auklėtojomis iš anksto aptarinėjo aprangą, galvos apdangalus, kad šventės dieną atrodytų kiekvienas kuo originaliau ir išradingiau. Užgavėnių dieną vaikai ir auklėtojos persirengė įvairiais personažais: mergaitės atrodė kaip tikros čigonaitės su gražiausiomis suknelėmis, berniukai buvo žydukai. Šventei pradėta ruoštis iš anksto! Auklėtojos buvo kūrybiškos ir sukūrė įspūdingą Morę, vaikučiai kiekvienas gaminosi savo kaukes:  jas aplikavo, klijavo, nudažė įvairiausiomis spalvomis ir ėjo išgąsdinti žiemos. 🙂 Tėveliai taip pat prisidėjo prie šios šventės papuošdami savo vaikučius ir prikepę skaniausių blynų. Tariame didelį AČIŪ Jums!

Šventei pasipuošus ir pasiruošus vaikučiai išskubėjo į lauką: susikabinę rankutėmis šoko aplink Morę, dainavo populiariausią dainelę “Žiema, žiema, bėk iš kiemo”, auklėtojos pokštavo, dainavo ir įvairiais burtais ir užkalbėjimais vijo žiemą iš kiemo! Buvo tikrai labai smagu. Na, o šventę vainikavo vaišių stalas pilnas blynų. 🙂 Vaikučiai skanavo, ragavo savo blynelius ir pasibaigus šventės šurmuliui visi tikimės jog žiema nesugrįš ir visi džiaugsmingai sulauksime pavasario!

Share Social