Suminagaši – japoniškas piešimo ant vandens metodas

Piešimas – viena smagiausių veiklų vaiko gyvenime. Pasinerti į gražiausių spalvų pasaulį, tapyti teptuku, piešti su pieštukais, kreidelėmis, rankytėmis – tikrai smagu! Piešdamas vaikas atsipalaiduoja, tuo tarpu pedagogas taikydamas dailės terapiją, gali perskaityti vaiko vidinio pasaulio savijautą ir nustatyti jo emocinę būseną.

Pono Karlsono darželyje vienas iš pagrindinių ugdymo tikslų – lavinti vaiko vaizduotę ir emocinį intelektą. Tam naudojame pasaulyje plačiai žinomą suminagašį – japonišką piešimo ant vandens metodą. Žodis „suminagashi“ išvertus iš japonų kalbos reiškia „vandens judinimą“. Tai antikinis japonų marmuravimo menas, kuris prasidėjo maždaug XII amžiuje ir buvo praktikuojamas Japonijos šventyklose ir vienuolynuose. Tuo laikotarpiu magiškas piešimo juodu tušu ant vandens procesas buvo laikomas tylia maldos ir susikaupimo išraiška. Per ilgus šimtmečius japoniška piešimo ant vandens metodika įgavo na8ujų pavidalų.

Pono Karlsono darželyje suminagaši pamokėles veda neformalaus ugdymo programos „Kūrybos laiptai“ autorė, pedagogė, Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Olimpija“ meninių rankdarbių būrelių organizatorė ir vadovė Liongina Ancutienė. Pedagogė per mokslo ir žinių šventę Seime su savo neformalaus ugdymo vaikais pristatė suminagaši piešinių parodą „Jausmų slėpynės“.

Meninio ugdymo mokytoja Liongina Pono Karlsono darželyje dirba individualiai su kiekvienu grupės vaikučiu. Užsiėmimai vyksta kiekvieno mėnesio pirmąjį ketvirtadienį. Suminagaši užsiėmimo metu kartojame spalvelių pavadinimus, eksperimentuojame ir atrandame naujus spalvų derinius, tobuliname savo smulkiosios motorikos įgūdžius taisyklingai laikant piešimo lazdelę, ugdome savyje susikaupimo ir kantrybės gebėjimus. Kūrybiškai žaisdami ant specialiai paruošto vandens patiriame galybę emocijų: nuo vidinio pasitenkinimo iki pačios didžiausios nuostabos bei didžiavimosi savimi. Juk mūsų meno kūrinys yra vienintelis ir nepakartojamas!

Suminagaši pieši9mas yra unikalus tuo, kad neleidžia į paviršių kilti neigiamoms emocijoms, piešdamas vaikas nurimsta, susikaupia ir atsipalaiduoja, o ir piešinys visada pavyksta!

susidomėjimu suminagaši piešimu, nuostabių spalvų ir raštų darbeliais bei teigiamais šio metodo rezultatais. Piešdamas vaikutis geriau geba susikoncentruoti, yra lavinama jo vaizduotė. Individualaus užsiėmimo metu vaikas geriau pažįsta jį supantį pasaulį, plečiasi jo kalbos ir suvokimo gebėjimai, kartojant spalvelių pavadinimus, skaičiuojant spalvotus lašelius ant vandens paviršiaus. Suminagaši – tai džiaugsmas ir staigmena, kiekvieną kartą dovanojanti vaikui šypseną.