Kineziterapeutės paskaita „Pono Karlsono“ tėveliams

  • 0 Komentarai

Norime pasidžiaugti, kad nuo šio mėnesio pradėjome bendradarbiauti su šaunia savo srities specialiste, kineziterapeute – Diana Svitojiene. Kineziterapeutė Diana turi ilgametę darbo patirtį su kūdikiais, ikimokyklinio ir vyresnio amžiaus vaikais. Taip pat pati augina dukrytę, todėl visa patirtimi dalinasi, visų pirma, kaip mama.

Gražų trečiadienio vakarą pakvietėme visus savo bendruomenės tėvelius į informacinę paskaitą, kurios metu susipažinome su mūsų kineziterapeute Diana bei sužinojome apie kineziterapijos naudą, aptarėme įvairias kūdikių ir vaikų sveikatos problemas, įvardinome būdus, kaip jų išvengti. Mes ne vien tik klausėmės paskaitos, bet ir pasidalinome savo lūkesčiais, gražiais prisiminimais bei gavome daug naudingos informacijos. Tačiau apie viską plačiau… 🙂

Kas yra kineziterapija?                                                          

Kineziterapija – viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, kurios metu kūdikiams ir vaikams normalizuojamas raumenų tonusas, koordinuojamas raumenų darbas, gerinamos pusiausvyros bei koordinacijos reakcijos, sąnarių paslankumas. Kūdikių mankšta koreguoja raidos vystymosi sutrikimus, raumenų tonuso disbalansą.

Pasak kineziterapeutės Dianos, dauguma tėvelių susiduria su šiomis vaikučių sveikatos problemomis: plokščiapėdystė, šleivapėdystė, vaikščiojimas ant pirštų galų, „X“ ir „O“ formos kojytės, kreivakaklystė, raumenų tonuso sumažėjimas. Labai svarbu laiku atpažinti problemą ir nebijoti kreiptis pas specialistą, kuris suteiks rekomendacijas ir nustatys tinkamą mankštos programą.

image2Paskaitos metu tėveliai įsitraukė į diskusiją: dalijosi savo rūpimais klausimais ir prašė specialistės patarimų. Naudodama vaizdines priemones kineziterapeutė parodė, kaip namų sąlygomis galima su vaikučiu mankštintis, padėti išvengti jau anksčiau minėtų sveikatos problemų bei linksmai ir naudingai praleisti laiką drauge.

Mūsų susitikimo pabaigoje buvo labai smagu išgirsti teigiamus tėvelių atsiliepimus. Tėveliai labai džiaugėsi sužinoję, kad darželiui bendradarbiaujant su kineziterapeute Diana, jie galės nuolatos konsultuotis, vaikučiai bus stebimi specialisto ir bus iš karto suteikiama reikalinga pagalba. Labai naudingai ir informatyviai praleistas vakaras! Tikimės, kad ateityje tokių vakarų bus dar daugiau! 🙂

Darželio pavaduotoja Elena Diržytė

Share Social